Dámský dlouhý surfařský neopren 500 bez rukávů

Réf :
8357367
Product plus point
Dámská neoprenová kombinéza bez rukávů. Pružný neopren poskytuje naprostou volnost pohybu. Elegantní a funkční.
1 799,00 Kč*

výhody pro uživatele

Snadné oblékání
Zip na zádech usnadňuje oblékání. Dlouhé poutko.
Volnost pohybu
Velmi pružný neopren. Pružné švy. Odhalená ramena.
Vodotěsnost
Neopren o síle 2 mm. Léga pod zipem. Musí řádně přiléhat.
Nižší podráždění pokožky
Odhalená ramena. Podšité lemy. Na kolenou je neopren zesílený.
Rychlé schnutí
Podšívka ze syntetiky.

VLASTNOSTI

Composition
Hlavní materiál : 90.0% neopren, Hlavní materiál : 10.0% polyester
Tests
Vyvinuto a testováno ve francouzském městě Hendaye. Kvalita a odolnost materiálů byla laboratorně testována.
Vyrobeno pro
pravidelné surfování či bodyboarding ve vodách o teplotě nad 20 °C. Doba pobytu ve vodě: do 2 hod.
záruka
2 years

RADY

Návod na údržbu
Po použití opláchněte čistou vodou, neperte v pračce. Nesušte na slunci, sluneční záření urychluje stárnutí materiálu.
Storage advice
Skladujte na suchém a větraném místě mimo dosah zdrojů tepla. Nesušte na slunci, prodloužíte tak životnost výrobku. Neperte v pračce.
Use restriction
Do vod o teplotě 20 až 25 °C. Doba pobytu ve vodě do 2 hod.

DALŠÍ INFORMACE

Výběr neoprenu (1. část)
Prvním kritériem pro výběr surfařského neoprenu je teplota vody. Teplota vody se liší dle místa a ročního období. Vždy se proto ujistěte, že se teplota vody na místě, kde hodláte surfovat, pohybuje v uváděném teplotním rozmezí: teplé vody = nad 20 °C. Mírně teplé vody = 17 až 22 °C. Chladné vody = 12 až 17 °C. Velmi chladné vody = 7 až 12 °C. Pro zjištění teploty na daném místě se podívejte na stránky seatemperature.org.
Výběr neoprenu (2. část)
Druhým kritériem je doba pobytu ve vodě (či na vodě). Pokud sportujete méně než 1 hodinu, jsou pro vás vhodné modely 100. Sportujete-li až 2 hodiny, volte raději modely 500, a v případě 3hodinového sportování modely 900. Oproti modelům 100 jsou modely 500 hřejivější (+ lépe těsní), snižují únavu (poskytují větší volnost pohybu) a brání podráždění kůže. Totéž platí pro modely 900 ve srovnání s modely 500. Poznámka: modely 900 se navíc snadno oblékají.
Výběr velikosti
Pro plné využití vlastností neoprenu je nezbytné zvolit správnou velikost. Surfařský neopren musí těsně přiléhat k tělu, nikde se nesmí krabatit. Při zkoušení je normální, cítíte-li se v neoprenu sevření, po namočení tento pocit zmizí. Příliš volný neopren se bude na těle krabatit, může vám podráždit pokožku a navíc se sníží jeho izolační vlastnosti (vniká pod něj voda). Proto si neopren před koupí vždy vyzkoušejte!
Jak funguje neopren?
Neopren zadržuje u těla tenkou vrstvu vody. Zadržená voda se pod neoprenem ohřívá a zahřeje vaše tělo. Kombinéza tak tvoří spolu s malou vrstvičkou vody pod neoprenem tepelně izolační vrstvu.
Materiály
Kombinézy Tribord 500 jsou vyrobeny z ultra pružného 100% neoprenu, který zajišťuje výbornou tepelnou izolaci. Neopren je potažený syntetickou textilií odolnou vůči roztrhnutí a prodření. Síla neoprenu: 2 mm. Neopren je vyroben z elastomerové pěny s uzavřenými buňkami (polychloropren), které obsahují bublinky dusíku s izolačními vlastnostmi. Tepelná izolace materiálů je ověřena a potvrzena testy.
Límec
Provedení límce snižuje riziko podráždění kůže. V závislosti na citlivosti své pokožky můžete pod neoprenem rovněž nosit top či tričko do vody. Při dlouhém nošení neoprenu se také doporučuje místa, kde dochází k největšímu tření (krk, podpaží), namazat mastným krémem (nebo např. vazelínou). Při zapínání dbejte na správné umístění vnitřní légy, zabráníte tak případnému podráždění pokožky.
Volnost pohybu
Dámské kombinézy řady 500 značky Tribord jsou speciálně tvarovány a vyrobeny z materiálů umožňujících snadný pohyb ve vodě a naprostou volnost pohybu. Ramena jsou volná (střih tílka). Celý oblek je vyroben z ultra pružného neoprenu s pružnými švy.
Zapínání
Zipy a zapínání prošly testy prověřujícími dlouhou životnost a odolnost vůči slané vodě. Zapínání na zádech poskytuje větší pohodlí při vodních sportech (při pádlování vleže na surfu či bodyboardu).
Kapsička na klíče
Na lýtku se nachází kapsička na klíče.
Zůstaňte v teple díky hřejivým doplňkům! Úbor volte dle teploty vody
Při pobytu ve vodě až polovina tělesného tepla odchází přes končetiny (ruce, nohy, ale i hlavu). Proto je vhodné nosit následující doplňky: - v teplých a mírně teplých vodách (> 17 °C) => nízké neoprenové ponožky; - v chladných vodách (12 až 17 °C) => vysoké ponožky (neoprenovou obuv) a rukavice; - ve velmi chladných vodách (7 až 12 °C) => vysoké ponožky (obuv), rukavice, kuklu a top s kuklou. Kompletní nabídku neoprenových výrobků naleznete na stránkách decathlon.cz.
Víceúčelová kombinéza
Naše kombinézy byly vyvinuty tak, aby vyhověly požadavkům těch nejnáročnějších surfařů. Při vývoji jsme dbali na to, aby bylo možné kombinézy využít i na další sporty (kitesurf, windsurfing, wakeboard, vodní lyže, dynamickou chůzi u břehu či SUP).
HAUT DE PAGE