DÁMSKÝ KRÁTKÝ SURFAŘSKÝ NEOPREN 100 FIALOVO-ČERNÝ

Réf :
8349143
Product plus point
Hřejivý neopren za cenu plavek! Pro delší pobyt ve vodě.
Users reviews
5 / 5 1 rating
499,00 Kč*

2 colors

výhody pro uživatele

Snadné oblékání
Zip na zádech usnadňuje oblékání. Dlouhé poutko.
Volnost pohybu
Umožňuje bezproblémový pohyb rukou při pádlování. Pružné švy.
Vodotěsnost
Neopren o síle 1,5 mm. Léga pod zipem. Stažení límce. Musí řádně přiléhat.
Nižší podráždění pokožky
Nastavitelný a podšitý límec. Beze švů v podpaží.
Rychlé schnutí
Podšívka ze syntetiky.

VLASTNOSTI

Tests
Vyvinuto a testováno ve francouzském městě Hendaye. Kvalita a odolnost materiálů byla laboratorně testována.
Vyrobeno pro
příležitostné surfování či bodyboarding ve vodách o teplotě nad 20 °C. Doba pobytu ve vodě: do 1 hod.
záruka
2 years

RADY

Návod na údržbu
Po každém použití vyperte v čisté vodě. Nesušte na slunci, prodloužíte tak životnost výrobku. Neperte v pračce.
Storage advice
Skladujte na suchém a větraném místě mimo dosah zdrojů tepla. Nesušte na slunci, prodloužíte tak životnost výrobku.
Use restriction
Do vod o teplotě 20 až 25 °C. Doba pobytu ve vodě do 1 hod.

DALŠÍ INFORMACE

Výběr neoprenu (1. část)
Prvním kritériem pro výběr surfařského neoprenu je teplota vody. Teplota vody se liší dle místa a ročního období. Vždy se proto ujistěte, že se teplota vody na místě, kde hodláte surfovat, pohybuje v uváděném teplotním rozmezí: teplé vody = nad 20 °C. Mírně teplé vody = 17 až 22 °C. Chladné vody = 12 až 17 °C. Velmi chladné vody = 7 až 12 °C. Pro zjištění teploty na daném místě se podívejte na stránky seatemperature.org.
Výběr neoprenu (2. část)
Druhým kritériem je doba pobytu ve vodě (či na vodě). Pokud sportujete méně než 1 hodinu, jsou pro vás vhodné modely 100. Sportujete-li až 2 hodiny, volte raději modely 500, a v případě 3hodinového sportování modely 900. Oproti modelům 100 jsou modely 500 hřejivější (+ lépe těsní), snižují únavu (poskytují větší volnost pohybu) a brání podráždění kůže. Totéž platí pro modely 900 ve srovnání s modely 500. Poznámka: modely 900 se navíc snadno oblékají.
Výběr velikosti
Pro plné využití vlastností neoprenu je nezbytné zvolit správnou velikost. Surfařský neopren musí těsně přiléhat k tělu, nikde se nesmí krabatit. Při zkoušení je normální, cítíte-li se v neoprenu stažení, po namočení tento pocit zmizí. Příliš volný neopren se bude na těle krabatit, může vám podráždit pokožku a navíc se sníží jeho izolační vlastnosti (vniká pod něj voda). Proto si neopren před koupí vždy vyzkoušejte!
Jak funguje neopren?
Materiál udržuje tenkou vrstvu vody u těla. Zadržená voda se pod neoprenem ohříváa zahřeje vaše tělo. Kombinéza tak tvoří spolu s malou vrstvičkou vody pod neoprenem tepelně izolační vrstvu.
Materiály
Tato krátká kombinéza značky Tribord je vyrobena z pravého neoprenu, takže zaručuje tu nejlepší tepelnou izolaci. Neopren je podšitý polyesterem, je tak odolnější vůči roztrhnutí či prodření. Síla neoprenu: 1,5 mm. Neopren je vyroben z elastomerové pěny s uzavřenými buňkami (polychloropren), které obsahují bublinky dusíku s izolačními vlastnostmi. Tepelná izolace materiálů je ověřena a potvrzena testy.
Límec
Provedení límce snižuje riziko podráždění kůže. V závislosti na citlivosti vaší pokožky můžete pod neoprenem rovněž nosit top či tričko do vody. Při dlouhém nošení neoprenu se také doporučuje místa, kde dochází k největšímu tření (krk, podpaží), namazat mastným krémem (nebo např. vazelínou). Při zapínání dbejte na správné umístění vnitřní légy, zabráníte tak případnému podráždění pokožky.
Zapínání
Zipy a zapínání prošly testy prověřujícími dlouhou životnost a odolnost vůči slané vodě. Zapínání na zádech poskytuje větší pohodlí při vodních sportech (při pádlování vleže na surfu či bodyboardu).
Nedráždivé provedení
Bezešvé díly v podpaží brání podráždění pokožky při pohybu rameny (např. při pádlování).
Zůstaňte v teple díky hřejivým doplňkům! Úbor volte dle teploty vody
Při pobytu ve vodě až polovina tělesného tepla odchází přes končetiny (ruce, nohy, ale i hlavu). Proto je vhodné nosit následující doplňky: - v teplých a mírně teplých vodách (> 17 °C) => nízké neoprenové ponožky; - v chladných vodách (12 až 17 °C) => vysoké ponožky (neoprenovou obuv) a rukavice; - ve velmi chladných vodách (7 až 12 °C) => vysoké ponožky (obuv), rukavice, kuklu a top s kuklou. Kompletní nabídku neoprenových výrobků naleznete na stránkách decathlon.cz.
Víceúčelová kombinéza
Naše kombinézy byly vyvinuty tak, aby vyhověly požadavkům těch nejnáročnějších surfařů. Při vývoji jsme dbali na to, aby bylo možné kombinézy využít i na další sporty (kitesurf, windsurfing, wakeboard, vodní lyže, dynamickou chůzi u břehu či SUP).

Users reviews

5 / 5 1 rating
1 uživatelů doporučuje tento výrobek
 • Žena
  02 February 2016
  That review has been deposited on this product version
  purchase confirmed
  skvělý neoprén,plně vyhovuje do teplejších vod
  disain,cena žádné

  Skvělý neoprén do teplejších vod,skvěle padne na šnorchlování úžasný.

HAUT DE PAGE