Dětská bunda řady 100 na loď, tmavě modrá

Réf :
8330359
Product plus point
Díky lehkému materiálu, střihu a reflexním prvkům je tato bunda ideálním společníkem na plavbu za jakéhokoli počasí.
799,00 Kč*

výhody pro uživatele

Nepromokavost
3 h v drobném dešti či mrholení (> 4000 mm). 100% nepropustné švy.Vodoodpudivost
Prodyšnost
Povlakovaná tkanina (testovaný index RET<12 dle normy ISO11092)
Větruodolnost
Vysoký límec, légy a membrána brání pronikání chladného větru.
Snadné použití
2 kapsy na zip. Jedna vnitřní kapsa. Límec z mikrofleecu. Nastavitelná kapuce.
Dopad na životní prostředí
Srovnání život. cyklu: Dětská nepromokavá bunda - sustainability.decathlon.com.

VLASTNOSTI

Composition
Hlavní materiál : 100.0% polyamid Všitý díl : 100.0% polyamid Hlavní podšívka : 100.0% polyamid Druhá podšívka : 100.0% polyester
Vyrobeno pro
malé námořníky, kteří se příležitostně vydávají na plavbu se svými rodiči.
záruka
2 years

RADY

Návod na údržbu
Perte v pračce na 30 °C. Perte naruby, před praním zapněte suché zipy. Nastavte program s dostatečným mácháním a jemným ždímáním. Sušte nejlépe na šňůře. Příležitostně sušte v sušičce, při nízké teplotě a po velmi krátkou dobu. Zlepší se tím vodoodpudivost materiálu. Aby materiál získal stejnou vodoodpudivost jako před praním, žehlete max. na 140 °C nebo používejte sprej Tribord na obnovu vodoodpudivosti.
Storage advice
Skladujte v suchu.

DALŠÍ INFORMACE

Jak můžeme zaručit nepromokavost (schopnost nepropouštět vodu)?
Povlak: impregnační materiál rozprostřený na vnitřní straně látky. Zabraňuje pronikání vody pod oděv, ale umožňuje odpařování vodní páry vznikající při tělesné činnosti. Uživatel díky tomu zůstává v suchu. Přední zip a zipy kapes jsou vyrobeny ze vstřikovaného plastu a díky speciálnímu tvaru zubů jsou odolné vůči oxidaci solí. Zip je také vybaven krycí légou, která zaručuje maximální nepromokavost.
Jak probíhá test nepromokavosti?
Nepromokavost látky je podrobena testování s použitím vodního sloupce podle normy ISO 811 nebo pomocí tlakové vody s tlakem vyjádřeným výškou vodního sloupce (v mm). Čím vyšší je tlak vody, při němž látka odolá, tím je tato látka nepromokavější. Materiál s mírou nepromokavosti 2000 mm tedy odolává tlaku odpovídajícímu vodnímu sloupci o výšce 2000 mm. Následně testujeme také celkovou nepromokavost každého výrobku: ta se ověřuje sprchováním o intenzitě 100 litrů vody / m2 / hod po dobu 3 hodin.
Jak můžeme zaručit prodyšnost?
Povlak: impregnační materiál rozprostřený na vnitřní straně látky. Zabraňuje pronikání vody pod oděv, ale umožňuje odpařování vodní páry vznikající při tělesné činnosti. Uživatel díky tomu zůstává v suchu. Podšívka z dvojího materiálu (nylonu a síťoviny) účinně odvádí vlhkost od povrchu těla.
Jak probíhá test prodyšnosti?
Chceme-li ověřit prodyšnost určité látky, měří se její odpor vůči prostupu vodní páry, označovaný indexem RET (test podle normy ISO 11092). Jedná se o schopnost materiálu odvádět vlhkost produkovanou lidským tělem při tělesné aktivitě.
Jak můžeme zaručit vodoodpudivost? (schopnost výrobku nechat vodu stéci po povrchu bez nasáknutí)
Čím více vody po látce rychle steče, aniž by se do ní nasákla, tím vyšší míru vodoodpudivosti tato látka má. Oděv tak nenasákne vodou a zůstává lehký. (Nezaměňovat s NEPROMOKAVOSTÍ!) Vodoodpudivosti je dosaženo díky speciální úpravě na vnější straně látky.
JAK LZE OBNOVIT VODOODPUDIVOST BUNDY? Fáze 1: před praním
Zapněte všechny zipy i další zapínané prvky a případně odstraňte všechny části oděvu, které se nemají prát. Nezapomeňte také uvolnit pásky a pružné upínací prvky a vyprázdnit kapsy. Před praním poté oděv obraťte naruby.
JAK LZE OBNOVIT VODOODPUDIVOST BUNDY? Fáze 2: praní
Bundu můžete prát programem na syntetické materiály při teplotě 30 nebo 40 °C za použití běžného pracího prostředku. Nepoužívejte změkčovací prostředky, které by mohly poškodit původní vlastnosti oděvu, a samozřejmě ani bělicí prostředky. Rovněž dbejte na to, aby bunda při vkládání do pračky nebyla příliš složená, a pračku nepřeplňujte. Velmi důležité: Použijte program s intenzivním mácháním nebo proveďte dvojí máchání, aby se dokonale odstranily zbytky pracího prášku.
JAK LZE OBNOVIT VODOODPUDIVOST BUNDY? Fáze 3: sušení.
Prvořadým krokem při obnově vodoodpudivé úpravy je dokonalé vysušení oděvu. Bundu doporučujeme umístit naplocho na rámový sušák a nechat dokonale vyschnout na čerstvém vzduchu. Pozor! Bundu nikdy nesušte přímo na radiátoru. Poté ji nechte na krátkou dobu, tj. asi na 10 až 15 minut, projít programem na syntetické materiály v sušičce a vraťte ji na místo. Pozor! Oděv se nesmí přesušit.
JAK LZE OBNOVIT VODOODPUDIVOST BUNDY?
Pokud ani po provedení výše popsaných postupů praní, důkladného máchání a následného šetrného vysušení v sušičce kapky vody nestékají po povrchu bundy optimálním způsobem, doporučujeme provést novou impregnaci sprejem nebo jiným vhodným prostředkem, který zakoupíte v síti našich prodejen.
Známka pro srovnání dopadů na životní prostředí
Dopady výrobku na životní prostředí jsou stanoveny pomocí nejrůznějších ukazatelů a zohledňují celý jeho životní cyklus. Na základě těchto údajů je výrobku udělena známka ABCDE, která vám napomáhá zorientovat se v tom, který výrobek je nejšetrnější k životnímu prostředí (trička, kalhoty, batohy atd.). Je přáním Decathlonu přispívat k péči o životní prostředí. Více informací naleznete na: http://sustainability.decathlon.com/.
HAUT DE PAGE