BIENTÔT ÉPUISÉ

Dětská hřejivá a nepromokavá bunda 100 tmavě modrá

Réf :
8315574
Product plus point
Nepromokavá bunda, která vás udrží v teple a suchu! Bunda vám díky svému provedení, střihu a příjemné podšívce poskytne naprosté pohodlí i za deště a v chladném větru.
799,00 Kč*

výhody pro uživatele

Nepromokavost
Testováno v dešti po dobu 4 h. 100% nepropustné švy.
Hřejivost
Bunda i kapuce s podšívkou. Spodní lem a konce rukávů lze stáhnout.
Větruodolnost
Vysoký fleecový límec a svrchní materiál se zátěrem vás ochrání před větrem.
Prodyšnost
Hydrofilní zátěr Novadry umožňuje odvod potu (RET = 12).
Kapsy
2 hřejivé kapsy na ruce. Vnitřní kapsa se zapínáním na suchý zip.
Vodoodpudivost
Speciální úprava, díky které se kapky vody nevsakují a stékají po materiálu dolů
Odolnost vůči slané vodě
Materiály jsou odolné vůči slané vodě a slanému prostředí.
Dopad na životní prostředí
Známka C - srovnání dopadu na ŽP: dětská hřejivá nepromokavá bunda.

VLASTNOSTI

Composition
Hlavní materiál : 100.0% polyamid Výplň : 100.0% polyester Hlavní podšívka : 100.0% polyamid Druhá podšívka : 100.0% polyester Všitý díl : 100.0% polyester
Tests
Testy nepromokavosti se provádí v dešťové komoře, kde lze simulovat různé meteorologické podmínky. Při testování byl výrobek vystaven silnému dešti (100 l/h/m²) po dobu 4 h a nepromokl.
Vyrobeno pro
děti na plavbu v chladném počasí, za mírného dešté, i silného větru.
záruka
2 years

RADY

Návod na údržbu
Perte naruby na 30 °C. Před praním zapněte suché zipy. Nepoužívejte aviváž. Nastavte program s dostatečným mácháním a jemným ždímáním. Sušte nejlépe na šňůře. Příležitostně sušte v sušičce, při nízké teplotě a po velmi krátkou dobu. Zlepší se tím vodoodpudivost materiálu. Aby materiál získal stejnou vodoodpudivost jako před praním, vyžehlete ho (max. na 110 °C) nebo použijte impregnační sprej Tribord.
Storage advice
Skladujte na suchém místě v dostatečné vzdálenosti od zdrojů tepla, aby nedošlo k poškození membrány či prodyšného zátěru.

DALŠÍ INFORMACE

Nepromokavost
Exkluzivní materiál Novadry vás zaručeně udrží v suchu i za silného deště. Při testování byl výrobek vystaven umělému dešti o síle 100 l/h/m² po dobu 4 h. Během této doby nedošlo k prosáknutí jediné kapky vody do materiálu. Hodnota nepromokavosti materiálu je vyšší než 5 000 mm.
Viditelnost
Bunda je opatřena reflexními prvky.
Kapuce
Kapuci lze snadno složit do kapsičky v límci. Je vybavena 2 pružnými šňůrkami a páskem pro nastavení kšiltu pro případ nepříznivého počasí.
Konce rukávů s pásky na suchý zip
Díky páskům na suchý zip lze konce rukávů stáhnout a tím zabránit pronikání chladného vzduchu a vody pod bundu.
Zapínání
Přední zip a zipy kapes jsou vyrobeny ze vstřikovaného plastu, a díky speciálnímu tvaru zubů jsou odolné vůči oxidaci solí. Přední zip je chráněn vnější a vnitřní légou, které zaručují jeho optimální nepromokavost. Spodní lem bundy lze stáhnout pomocí pružné šňůrky s brzdičkou.
Podšívka
Podšívka z mikrovlákna s vatovou výplní poskytuje velmi dobrý tepelný komfort (index clo = 2,33 bodu).
Co je to prodyšnost látky a hodnota RET?
Prodyšnost je schopnost materiálu odvádět tělesnou vlhkost (pot) od těla. Je měřena pomocí ukazatele Resistance Evaporative Transfer (dle normy ISO 11092). RET je jednotka odporu materiálu vůči odpařování vlhkosti. Čím je hodnota nižší, tím je látka prodyšnější. RET 6 až 9: mimořádně prodyšný materiál; RET 10 až 13: velmi prodyšný materiál; RET 14 až 17: prodyšný materiál; RET 18 až 20: málo prodyšný materiál; RET 20 a více: neprodyšný materiál.
Jak probíhá test nepromokavosti?
Výrobek byl testován v dešťové komoře simulující různé meteorologické podmínky. Všechny naše nepromokavé výrobky prochází testy ověřujícími jejich 100% nepromokavost. Jsou vystavovány dešti o síle 100 l/hod/m² až 450 l/hod/m² po dobu 4 hodin.
Vodoodpudivost materiálu
Vodoodpudivosti je dosaženo pomocí speciální úpravy vnější strany materiálu. Díky ní voda po látce stéká a nevsakuje se. Materiál tak nenasákne vodu a zůstává hřejivý, prodyšný a lehký. Vodoodpudivost je nutné pravidelně obnovovat. Vhodné prostředky jsou k dostání v našich prodejnách.
Proč je důležitá větruodolnost?
Během sportovní aktivity, ale i ve chvílích odpočinku, je velice důležité chránit své tělo před ochlazením větrem. Dle modelu „Windchill“, který měří tzv. pocitovou teplotu ve větru a zimě: při teplotě 5 °C a větru o síle 30 km/h pociťujeme teplotu odpovídající 0 °C. Při teplotě vzduchu 0°a zároveň větru o síle 30 Km/h, pociťujeme teplotu - 7 °C. Tato bunda vás před chladivými účinky větru ochrání.
Co je index clo?
Clo je stupnice používaná k měření tepelně izolačních vlastností bundy. Během testů je materiál vystaven teplotám blízkým teplotě těla a řízené vnější teplotě. Index clo vyjadřuje schopnost bundy uchovat tělesné teplo uvnitř oděvu. Čím je index vyšší, tím lépe materiál uchová produkované tělesné teplo.
Známka pro srovnání dopadů na životní prostředí
Dopad výrobku na životní prostředí je vypočten na základě srovnání životního cyklu výrobku a dalších ukazatelů. Na základě těchto údajů je výrobku udělena známka ABCDE, která vám napomáhá zorientovat se v tom, který výrobek je nejšetrnější k životnímu prostředí (trička, kalhoty, batohy atd.). Decathlon se dobrovolně zapojuje do této iniciativy a tím přispívá k ochraně životního prostředí. Více na: https://youtu.be/8t63KkRwn_8 sustainability.decathlon.com.
HAUT DE PAGE