Dětská surfařská kombinéza 100 2/2 mm zelená

Réf :
8329496
Product plus point
Dlouhá surfařská kombinéza hřeje při vodních sportech také ruce a nohy.
A partir de
899,00 Kč*

výhody pro uživatele

Snadné oblékání
Zipy na kotnících a na zádech usnadňují oblékání.
Volnost pohybu
Střih umožňuje volný pohyb rukou při pádlování. Pružné švy.
Vodotěsnost
Neopren o síle 2 mm. Léga pod zipem. Stažení na límci. Musí přiléhat na tělo.
Nižší podráždění pokožky
Olemovaný límec. V podpaží bezešvá. Na kolenou je neopren zesílený.
Rychlé schnutí
Syntetická podšívka.

VLASTNOSTI

Composition
Pěna : 100.0% neopren Podšívka : 100.0% polyamid
Tests
Vyvinuto a testováno ve francouzském městě Hendaye. Kvalita a odolnost materiálů byla laboratorně testována.
Vyrobeno pro
příležitostné surfování a bodyboarding ve vodách od 17 °C do 22 °C. Doba pobytu ve vodě: až 1 hod.
záruka
2 years

RADY

Návod na údržbu
Po každém použití opláchněte čistou vodou, neperte v pračce. Nesušte na slunci, sluneční záření urychluje stárnutí materiálu.
Storage advice
Skladujte na suchém a větraném místě a mimo dosah zdrojů tepla. Nesušte na slunci, prodloužíte tak životnost výrobku. Neperte v pračce.
Use restriction
Ideální do vod mezi 17 °C a 22 °C. Až na hodinové sportování.

DALŠÍ INFORMACE

Jak si správně vybrat kombinézu? (1. část)
Základním kritériem při výběru kombinézy je teplota vody. Ta se liší v závislosti na místě i ročním období. Proto vždy zjistěte, které z následujících hodnot teplota vody odpovídá: teplá voda nad 20 °C, vlažná voda od 17 do 22 °C, studená voda od 12 do 17 °C, velmi studená voda od 7 do 12 °C. Pro zjištění těchto hodnot se podívejte na stránky seatemperature.org.
Jak si správně vybrat kombinézu? (2. část)
Druhým kritériem je délka pobytu ve vodě. Na pobyt do hodiny je určena řada 100. Pokud ve vodě strávíte 2 hodiny, zvolte řadu 500, a pokud až 3 hodiny, vyberte si z kombinéz řady 900. Na rozdíl od modelů základní řady 100, jsou kombinézy řady 500 hřejivější (a více nepropustné), zabraňují únavě (jsou pohodlnější) a zabraňují podráždění pokožky. To samé platí o řadě 900 ve vztahu k modelům řady 500. Pozn.: modely 900 se velmi snadno oblékají.
Jak si správně vybrat velikost
Neméně důležitým faktorem je výběr správné velikosti. Surfařská kombinéza musí těsně přiléhat k tělu, aby ohřátá voda z kombinézy nevytékala ven. Při zkoušení byste se měli v kombinéze cítit staženi. Jakmile ji namočíte, tento nepříjemný pocit zmizí.
Jak funguje neopren?
Materiál udržuje tenkou vrstvu vody u těla. Ta se postupně ohřívá a snižuje se tepelná výměna. Kombinéza tak tvoří spolu s malou vrstvičkou vody pod neoprenem tepelně izolační vrstvu.
Materiály
Tato kombinéza 100 2/2 značky Tribord je vyrobena z pravého neoprenu, takže zaručuje tu nejlepší tepelnou izolaci. Neopren je podšitý polyesterem, je tak odolnější vůči roztrhnutí či prodření. Síla neoprenu: 2 mm. Neopren je vyroben z elastomerové pěny s uzavřenými buňkami (polychloropren), které obsahují bublinky dusíku s izolačními vlastnostmi. Tepelná izolace materiálů je ověřena a potvrzena testy.
Límec
Provedení u krku bylo vyvinuto tak, aby bylo podráždění pokožky omezeno na minimum. Pod kombinézou také můžete nosit top s ochranou před UV, který zabrání podráždění pokožky. Při delším nošení doporučujeme citlivá místa (krk, podpaží a kolena) namazat mastným krémem či vazelínou. Při zapínání dbejte na správnou pozici vnitřní légy, zabráníte tak případnému podráždění pokožky.
Zapínání
Zipy a zapínání prošly testy prověřujícími dlouhou životnost a odolnost vůči slané vodě. Zapínání na zádech poskytuje větší pohodlí při vodních sportech (při pádlování vleže na surfu či bodyboardu).
Poutko na zipu
Předpisy nařizují opatřit dětské neopreny zipem s krátkým poutkem, aby se předešlo riziku přidušení či uškrcení. Větším dětem můžete krátké poutko vyměnit za delší a umožnit jim tak samostatnou manipulaci se zipem. Malý suchý zip zamezuje samovolnému povolení jezdce.
Nedráždivé provedení
Bezešvé díly v podpaží omezují podráždění pokožky při pohybu rameny na minimum (při pádlování).
Zůstaňte v teple díky hřejivým výrobkům. Příslušenství odpovídá vždy určité teplotě vody.
Při pobytu ve vodě dochází k ochlazování těla přes končetiny. Dochází k uvolnění až poloviny tělesného tepla. Proto doporučujeme kombinézu doplnit o následující výrobky: - v teplých a vlažných vodách (> 17 °C) => nízké neoprenové ponožky. - ve studených vodách (12 až 17 °C): rukavice a vyšší obuv. - ve velmi studených vodách (7 až -12 °C): vysokou obuv, rukavice, top i kuklu,... Více na decathlon.fr.
Víceúčelová kombinéza
Naše kombinézy byly vyvinuty tak, aby vyhověly požadavkům těch nejnáročnějších surfařů. Při vývoji jsme dbali na to, aby bylo možné kombinézy využít i na další sporty (kitesurf, windsurfing, wakeboard, vodní lyže, chůzi u břehu či SUP).
HAUT DE PAGE