E.V.I

 

Amaïur Alfaro

 

Amaïur Alfaro pochází z rodiny baskických horalů a hráčů peloty, rozvinutí svého talentu ovšem nalezl v úplně odlišném prostředí – na vlnách oceánu.

S plavbou na plachetnici začal v rámci dětské přípravky v 8 letech v zátoce Socoa v městečku Saint Jean de Luz a brzy se v něm probudila touha podmanit si obrovskou sílu oceánu a pokračovat v odkazu baskických námořníků, kteří významně ovlivnili historii oblasti.

V 17 letech se stal instruktorem jachtingu a velmi rychle začal vynikat v baskických regatách, což jej povzbudilo i k dobývání oceánů.

Postupně vyzkoušel všechny typy závodů, v roce 2000 se poprvé účastnil transatlantického závodu Transat AG2R, v letech 2001 až 2005 byl pravidelným účastníkem prestižního závodu "La Solitaire du Figaro".

Roku 2008 se seznámil s Lalou Roucayrolem a spolu s tímto rodákem z Medoku, bývalým kapitánem trimaránu Banque Populaire, se následující 2 roky jako taktik účastnil závodů vícetrupových lodí. Největším úspěchem této dvoučlenné posádky byl závod Transat Jacques Vabre, jehož trasa kopíruje cesty starých zaoceánských lodí s kávou, a v jehož cíli na Kostarice se v prosinci 2009 umístila na třetím místě.

Navázání spolupráce mezi značkou Tribord a tímto baskickým skipperem bylo naprosto přirozené nejen díky přímému sousedství v přístavu v Hendaye, ale především díky Amaïurově vášni pro jachtařský sport, kterou denně sdílí s mnoha zájemci ve své škole jachtingu. Své zkušenosti předává týmům značky Tribord ve všech fázích vývoje výrobků určených na jachting a sám tyto výrobky následně testuje v těch nejnáročnějších podmínkách. Partnerství se školou, kterou Amaïur založil (Ecole de Voile Internationale), pro nás navíc znamená každodenní testování kompletní řady našich výrobků na jachting, od těch nejdostupnějších až po vybavení pro nejnáročnější.

 

 

Amaïur Alfaro

HAUT DE PAGE