Neoprenová surfařská 4mm obuv na zip

Réf :
8114225
Product plus point
Teplá a pohodlná obuv zajišťuje díky pružné podešvi lepší kontakt se surfem. Díky zipu se snadno nazouvá.
629,00 Kč*

výhody pro uživatele

Ochrana před chladem
Neopren o síle 4 mm. Šité a lepené spoje. Vyšší svršek. Do teplot 12 až 17 °C.
Citlivost
Pružná podešev pro lepší kontakt se surfem.
Snadné oblékání
Díky postrannímu zipu.
Držení na noze
Utahovací popruh na nártu.
Odolnost vůči odření
Neopren s žerzejovou podšívkou, polyuretanová chodidlová část.

VLASTNOSTI

Velikost
Od 38/39 do 46/47.
Composition
Neoprenový svršek, podešev z latexu a polyuretanu.
Tests
Vyvinuto a testováno ve francouzském městě Hendaye. Kvalita a odolnost materiálů byla laboratorně testována.
Vyrobeno pro
pravidelné surfování a bodyboarding ve vodách od 12 °C do 17 °C. Doba pobytu ve vodě: až 2 hodiny.
záruka
2 years

RADY

Návod na údržbu
Po použití opláchněte čistou vodou, nesušte na slunci.
Storage advice
Skladujte na suchém a větraném místě mimo dosah zdrojů tepla. Nenechávejte vyschnout na přímém slunci, prodloužíte tak životnost materiálu. Neperte v pračce.
Use restriction
Ideální do vod mezi 12 °C a 17 °C. Až na 2hodinové sportování.

DALŠÍ INFORMACE

Zůstaňte v teple díky hřejivým výrobkům. Příslušenství odpovídá vždy určité teplotě vody.
Při pobytu ve vodě dochází k ochlazování těla přes končetiny. Dochází k uvolnění až poloviny tělesného tepla. Proto doporučujeme kombinézu doplnit o následující výrobky: - v teplých a vlažných vodách (> 17 °C) => nízké neoprenové ponožky. - ve studených vodách (12 až 17 °C): rukavice a vyšší obuv. - ve velmi studených vodách (7 až -12 °C): vysokou obuv, rukavice, top i kuklu,... Více na decathlon.fr.
Jak si správně vybrat kombinézu?
Základním kritériem při výběru kombinézy je teplota vody. Ta se liší v závislosti na místě i ročním období. Proto se vždy přesvědčete, že teplota vody v místě surfování odpovídá jedné z následujících hodnot: teplá voda nad 20 °C, vlažná voda od 17 do 22 °C, studená voda od 12 do 17 °C, velmi studená voda od 7 do 12 °C. Pro zjištění těchto hodnot se podívejte na stránky seatemperature.org.
Jak si správně vybrat velikost
Aby zajistila tepelnou izolaci, měla by surfařská obuv nohy obepnout. Proto je běžné, že jsou při zkoušení trochu těsné. Těsná obuv ale zajišťuje lepší zpevnění chodidla a při sportu nezvětší objem.
Jak hřeje neopren?
Materiál udržuje tenkou vrstvu vody u těla. Ta se postupně zahřívá a zabraňuje úniku tepla od těla. Kombinéza tak tvoří spolu s malou vrstvičkou vody pod neoprenem tepelně izolační vrstvu.
Materiály
Obuv o 4 mm je vyrobena z neoprenu, který zajišťuje skvělou tepelnou izolaci. Neopren je potažený syntetickou textilií odolnou vůči roztrhnutí a prodření. Síla neoprenu: 4 mm. Neopren je vyroben z elastomerové pěny s uzavřenými buňkami (polychloropren), které obsahují bublinky dusíku s izolačními vlastnostmi. Tepelná izolace materiálů je ověřena a potvrzena testy.
Nepropustné spoje
Vodotěsnost a odolnost výrobku zajišťují šité a lepené švy. Při prošívání vlákno neprochází skrz celý neopren, takže voda neproniká přes švy do kombinézy. Bezešvý rub navíc zabraňuje podráždění pokožky. V namáhaných místech je neopren zesílený, takže je díky tomu nejen pohodlnější, ale také odolnější vůči oděru.
Univerzální využití
Ponožky a obuv byly vyvinuty tak, aby vyhověly požadavkům těch nejnáročnějších surfařů. Zároveň jsou však tyto výrobky vhodné i na další vodní sporty (kitesurfing, windsurfing, wakeboard, vodní lyže, dynamickou chůzi podél břehu či SUP).
Ponožky a obuv byly vyvinuty tak, aby vyhověly požadavkům těch nejnáročnějších surfařů. Kvalitní výroba.
Modely kombinéz v naší nabídce jsou navíc rozděleny dle teploty vody: do teplých, vlažných a studených vod. Naše kombinézy byly vyvinuty tak, aby vyhověly požadavkům těch nejnáročnějších surfařů. Při vývoji jsme dbali na to, aby bylo možné kombinézy využít i na další sporty (kitesurf, windsurfing, wakeboard, vodní lyže, dynamickou chůzi u břehu či SUP). Na stránkách decathlon.cz naleznete celou nabídku kombinéz.
HAUT DE PAGE