• Nepromokavý a prodyšný klobouk Ozean 900 černý
  • Nepromokavý a prodyšný klobouk Ozean 900 černý
  • Nepromokavý a prodyšný klobouk Ozean 900 černý
  • Nepromokavý a prodyšný klobouk Ozean 900 černý
  • Nepromokavý a prodyšný klobouk Ozean 900 černý

Nepromokavý a prodyšný klobouk Ozean 900 černý

Réf :
8223141
Product plus point
Vysoce nepromokavý, větruodolný, vodoodpudivý a prodyšný. Dokonale chrání týl a nezužuje zorné pole.
499,00 Kč*

výhody pro uživatele

Testováno v dešti (450 l/h/m²) po dobu 24 h. > 20 000 mm. Nepropustné švy.
Vysoce prodyšný materiál odvádí pot. RET = 12.
Snadné použití
Nastavitelný obvod hlavy. Šňůrka pro udržení klobouku na hlavě i ve větru.
Vodoodpudivost
Se speciální úpravou materiálu, po níž voda stéká, aniž by se vsakovala.
Odolnost vůči slané vodě
Speciální úprava materiálu brání hydrolýze, která ničí klasické zátěry.
Prodyšná a větruodolná membrána chrání před ochlazujícími účinky větru.

VLASTNOSTI

Composition
Hlavní materiál : 100.0% polyamid Hlavní podšívka : 100.0% polyester
Vyrobeno pro
ochranu před chladem, větrem a drobným deštěm při intenzivních plavbách na moři.
záruka
2 years

RADY

Návod na údržbu
Perte v pračce na 30 °C. Sušením v sušičce v programu na syntetické materiály obnovíte vodoodpudivost výrobku.
Storage advice
Skladujte na suchém místě.

DALŠÍ INFORMACE

Co je to nepromokavost?
Nepromokavost je odolnost materiálu vůči prosáknutí. Je měřena dle normovaného testu, a to pomocí tlaku vodního sloupce. Běžný úhrn srážek se pohybuje v rozmezí 1 000 až 2 000 mm, za nepromokavý se proto výrobek považuje, pokud odolá tlaku 2 000 mm vysokého vodního sloupce. Naše výrobky mají hodnotu nepromokavosti od 2 000 do 10 000 mm, jsou proto vhodné i do extrémních podmínek.
Jak probíhá test nepromokavosti?
Výrobek byl testován v dešťové komoře simulující různé meteorologické podmínky. Všechny naše výrobky prošly testy ověřujícími jejich 100% nepromokavost. Po dobu 4 hodin byly vystaveny dešti o síle od 100 l/hod/m² do 450 l/hod/m². Pro srovnání – světový rekord v úhrnu srážek zaznamenaný v USA činí 174 l/h/m² za 4,5 h a nebyl překonán od roku 1942 (National Oceanic and Atmospheric Administration, USDC).
Co jsou to nepropustné švy?
Nepropustné švy jsou opatřeny speciálními tepelně lepenými pásky. Ty se nacházejí na rubové straně švů a tvoří nezbytnou součást nepromokavého oblečení, jelikož zabraňují pronikání vody do oděvu skrz prošité části.
Co je to hydrofilní nepromokavá a prodyšná membrána?
Membrána postupně odvádí pot z povrchu těla. Látka se nejprve naplní párou, která je poté odváděna na povrch díky rozdílu tlaku uvnitř a vně oděvu. Hydrofilní membrána nemá póry, není tedy nutné výrobek při používání na moři tak často prát za účelem vyplavení krystalků soli. Materiál tudíž zůstává stále prodyšný.
Co je to hydrolýza?
Při hydrolýze dochází k porušení membrány či zátěru působením mořské soli. Všechny membrány a zátěry Tribord zahrnují technologii, která dokáže hydrolýze zabránit, a tím uchovat ochranné vlastnosti materiálu. Zátěr či membrána zůstávají nepoškozené a materiály si udržují svou nepromokavost a prodyšnost po dlouhou dobu.
Co je to vodoodpudivost?
Vodoodpudivosti je dosaženo pomocí speciální úpravy vnější strany materiálu. Díky ní voda k látce nepřilne, takže se ani nevsákne. Je-li uživatel navíc v pohybu, kapky vody se nedrží na místě a stékají po materiálu dolů. Tento jev nazýváme vodoodpudivost. Jelikož materiál nenasakuje vodu, oděv zůstává lehký a rychle schne.
Co je to prodyšnost látky a hodnota RET?
Prodyšnost je schopnost materiálu odvádět vlhkost produkovanou lidským tělem (pot). K měření prodyšnosti se používá hodnota RET (Resistance Evaporative Transfer). RET je jednotka odporu kladeného materiálem vůči průniku par. Čím je hodnota nižší, tím je látka prodyšnější. RET mezi 6 a 12: velmi prodyšný materiál, RET mezi 12 a 20: prodyšný materiál. RET nad 20: neprodyšný materiál. Naše výrobky jsou velmi prodyšné – hodnota RET se u nich pohybuje v rozmezí 7,2 a 12.
Proč je důležitá větruodolnost?
Během aktivity, ale i ve chvílích odpočinku, je velice důležité chránit se před větrem, aby tělo neprochladlo. Dle modelu Windchill, který měří tzv. pocitovou teplotu, při teplotě 5 °C a současném větru o síle 30 km/h pociťujeme teplotu odpovídající 0 °C. Při teplotě vzduchu 0° a současném větru o síle 30 Km/h, pociťujeme teplotu -6°C. Funkční materiály našeho oblečení dokážou tomuto působení větru zabránit.
HAUT DE PAGE