Nicolas Capdeville

Nicolas Capdeville

 

Nicolas Capdeville pochází z městečka Mimizan, které leží na pobřeží Atlantiku. Bodyboard objevil při příležitosti rehabilitace po nehodě na motocyklu v roce 1986.

Tento sport jej nadchl tak, že se mu začal věnovat závodně a stal se díky němu nejoceňovanějším francouzským sportovcem v oblasti boardových sportů. Získal

- 2 tituly mistra světa ISA (International Surfing Association) v letech 1992 a 2002,

- 1 titul mistra světa GOB (Global Organisation of Bodyboarders) v sezóně 2002/2003,

- 2 tituly mistra Evropy v letech 1993 a 2002,

- 6 titulů mistra Francie

- a zvítězil na Mistrovství Francie v bodyboardingu v roce 2011.

 

Po dlouhé a bohaté sportovní kariéře se Nicolas rozhodl podělit se o své zkušenosti a znalosti ze světa surfingu. Proto v roce 1999 založil školu surfingu a bodyboardingu Mimizan Surf Academy. Současně se rozhodl zapojit také do vývoje vybavení na bodyboarding, a tak se v roce 2003 setkal se značkou Tribord. Od té doby spolupracuje s našimi návrhářskými týmy sídlícími v Hendaye a svými zkušenostmi přispívá k tomu, aby každý výrobek co nejlépe odpovídal potřebám svých budoucích uživatelů. Společně se značkou Tribord pracuje na tom, aby byl tento stále populárnější sport přístupný co největšímu počtu lidí. V roce 2011 se Nicolas vrátil k závodění a vyhrál Mistrovství Francie v bodyboardingu. To pro něj bylo novým impulzem a v roce 2012 se ve svých 40 letech znovu vydal na IBA World tour, aby změřil síly s novou generací závodníků na bodyboardu. V této souvislosti vyvinul spolu s týmy značky Tribord bodyboard 900 PRO, jehož sériový model používá při všech závodech na těch nejkrásnějších místech planety.
 

Nicolas Capdeville

 

HAUT DE PAGE