PÁNSKÁ BUNDA 500 NA LOĎ ŠEDÁ

Réf :
8319500
Product plus point
Tato nepromokavá a prodyšná bunda je ideální na plavbu za větrného počasí. Ochrání vás před chladem i deštěm.
2 299,00 Kč*

2 colors

výhody pro uživatele

Nepromokavost
4 h v silném dešti (> 10 000 mm). 100% nepropustné švy. Vodoodpudivý materiál.
Odolnost vůči slané vodě
Zapínání na zip ze vstřikovaného plastu. Membrána se speciální úpravou.
Prodyšnost
Velmi prodyšný dvouvrstvý materiál (RET < 12)
Kapsy
4 kapsy se zapínáním. (2 vnitřní a 2 vnější)
Snadné použití
Kapuce nastavitelná ve 3 rozměrech, s možností složení do límce. Stahovací
Dopad na životní prostředí
Srovnání: pánská nepromokavá bunda – viz podrobný popis.

VLASTNOSTI

Composition
Hlavní materiál : 100.0% polyamid Hlavní podšívka : 100.0% polyamid Druhá podšívka : 100.0% polyester Manžeta : 88.0% polyester, 12.0% elastan
Vyrobeno pro
pravidelné účastníky regatových závodů plachetnic. Pro jachtaře, kteří pobývají na palubě v prudkém dešti méně než 15 dní za rok.
záruka
2 years

RADY

Návod na údržbu
Perte v pračce na 30 °C. Perte naruby se zapnutými suchými zipy. Nastavte program s dostatečným mácháním a jemným ždímáním. Sušte nejlépe na šňůře. Příležitostně sušte v sušičce, při nízké teplotě a po velmi krátkou dobu. Zlepší se tím vodoodpudivost materiálu. Aby materiál získal stejnou vodoodpudivost jako před praním, žehlete max. na 140 °C nebo používejte sprej Tribord na obnovu vodoodpudivosti.
Storage advice
Skladujte na suchém místě v dostatečné vzdálenosti od přímých zdrojů tepla (například radiátoru), aby nedošlo k poškození membrány či prodyšného zátěru.

DALŠÍ INFORMACE

NEPROMOKAVOST
- Materiál se 2 hydrofilními vrstvami - Odolává tlaku vodního sloupce vyššímu než 10 000 mm - 100% vodotěsné švy. - Kapuce nastavitelná ve 2 rozměrech. - Manžety rukávů s možností stažení na suchý zip. - Hlavní zip je opatřen krycí légou s kanálkem pro odvod vody, což zajišťuje dokonalou nepromokavost. - Při testech na simulátoru oděv prokázal schopnost odolávat intenzivnímu dešti (450 l/h/m²) po dobu 4 h
PRODYŠNOST
RET < 12: vysoká prodyšnost. Chceme-li ověřit prodyšnost určité látky, měří se její odpor vůči prostupu vodní páry, označovaný indexem RET (test podle normy ISO 11092). Jedná se o schopnost materiálu odvádět vlhkost produkovanou lidským tělem při tělesné aktivitě.
POHODLÍ
- Kapuce nastavitelná ve 3 rozměrech. - Nastavitelný spodní lem.
REFLEXNÍ PRVKY
- 2 reflexní pásky na ramenou - 2 reflexní pásky na kapuci pro lepší viditelnost za šera či v mlze.
DLOUHÁ ŽIVOTNOST
- Hlavní zip ze vstřikovaného plastu je odolný vůči oxidaci vlivem soli.
JAK LZE OBNOVIT VODOODPUDIVOST BUNDY? Fáze 1: před praním
Zapněte všechny zipy i další zapínané prvky a případně odstraňte všechny části oděvu, které se nemají prát. Nezapomeňte také uvolnit pásky a pružné upínací prvky a vyprázdnit kapsy. Před praním poté oděv obraťte naruby.
JAK LZE OBNOVIT VODOODPUDIVOST BUNDY? Fáze 2: praní
Bundu můžete prát programem na syntetické materiály při teplotě 30 nebo 40 °C za použití běžného pracího prostředku. Nepoužívejte změkčovací prostředky, které by mohly poškodit původní vlastnosti oděvu, a samozřejmě ani bělicí prostředky. Rovněž dbejte na to, aby bunda při vkládání do pračky nebyla příliš složená, a pračku nepřeplňujte. Velmi důležité: Použijte program s intenzivním mácháním nebo proveďte dvojí máchání, aby se dokonale odstranily zbytky pracího prášku.
JAK LZE OBNOVIT VODOODPUDIVOST BUNDY? Fáze 3: sušení.
Prvořadým krokem při obnově vodoodpudivé úpravy je dokonalé vysušení oděvu. Oděv doporučujeme umístit naplocho na rámový sušák a nechat dokonale vyschnout na čerstvém vzduchu. Pozor! Bundu nikdy nesušte přímo na radiátoru. Poté jej nechte na krátkou dobu, tj. asi na 10 až 15 minut, projít programem na syntetické materiály v sušičce a vraťte jej na místo.
JAK LZE OBNOVIT VODOODPUDIVOST BUNDY?
Pokud ani po provedení výše popsaných postupů praní, důkladného máchání a následného šetrného vysušení v sušičce kapky vody nestékají po povrchu bundy optimálním způsobem, doporučujeme provést novou impregnaci sprejem nebo jiným vhodným prostředkem, který zakoupíte v síti našich prodejen.
POZNÁMKA O SROVNÁNÍ DOPADŮ NA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ
Dopady výrobku na životní prostředí jsou stanoveny pomocí nejrůznějších ukazatelů a zohledňují celý jeho životní cyklus. Na základě těchto údajů je výrobku udělena známka ABCDE, která vám napomáhá zorientovat se v tom, který výrobek je nejšetrnější k životnímu prostředí (trička, kalhoty, batohy atd.). Decathlon se dobrovolně zapojuje do této iniciativy a tím přispívá k ochraně životního prostředí. Více na: https://youtu.be/8t63KkRwn_8 sustainability.decathlon.com.
HAUT DE PAGE