BIENTÔT ÉPUISÉ

Pánská hřejivá bunda 100 tmavě modrá

Réf :
8344135
Product plus point
Tato lehká, nepromokavá, hřejivá a prodyšná bunda vám zpříjemní pobyt na jachtě. S kapsami na zip a kapucí v límci. Je vhodná k procházce po pobřeží i k plavbě na jachtě.
1 299,00 Kč*

výhody pro uživatele

Nepromokavost
> 5 000 mm. Testováno v dešti (100 l/h/m²) po dobu 4 h. 100% nepropustné švy.
Hřejivost
Velmi lehká a hřejivá vatová výplň. Nastavitelná kapuce.
Větruodolnost
Vysoký fleecový límec a svrchní materiál se zátěrem vás ochrání před větrem.
Prodyšnost
Hydrofilní zátěr umožňuje odvod tělesné vlhkosti (RET = 12).
Kapsy
Dvě hřejivé kapsy na zip. Vnitřní kapsa na zip.
Vodoodpudivost
Speciální úprava, díky které kapky vody stékají po materiálu dolů.
Odolnost
Izolační a odolný materiál, pevné šití.
Dopad na životní prostředí
Známka B - srovnání dopadu na ŽP: pánská hřejivá a nepromokavá bunda.

VLASTNOSTI

Composition
Vnější materiál : 100.0% polyamid Výplň : 100.0% polyester Hlavní podšívka : 100.0% polyester Druhá podšívka : 100.0% polyamid
Tests
Testy nepromokavosti se provádí v dešťové komoře, kde lze simulovat různé meteorologické podmínky. Při testování byl výrobek vystaven silnému proudu vody (100 l/h/m²) po dobu 4 h a nepromokl.
Vyrobeno pro
příležitostnou až pravidelnou plavbu za klidného počasí (slabý vítr, jemný déšť, klidné moře).
záruka
2 years

RADY

Návod na údržbu
Perte v pračce na 30 °C. Před praním obraťte naruby a zapněte všechny suché zipy. Nepoužívejte aviváž. Nastavte program s dostatečným mácháním a jemným ždímáním. Sušte nejlépe na šňůře. Příležitostně sušte v sušičce na nízkou teplotu a po velmi krátkou dobu. Zlepší se tím vodoodpudivost materiálu. Aby materiál získal stejnou vodoodpudivost jako před praním, vyžehlete ho (max. na 110 °C) nebo použijte impregnační sprej Tribord.
Storage advice
Skladujte na suchém místě v dostatečné vzdálenosti od zdrojů tepla, aby nedošlo k poškození membrány či prodyšného zátěru.

DALŠÍ INFORMACE

Nepromokavost
Exkluzivní nepromokavý materiál vás udrží v suchu i za vytrvalého deště. Při testování byl výrobek vystaven umělému dešti o síle 100 l/h/m² po dobu 4 h. Během této doby nedošlo k prosáknutí jediné kapky vody do materiálu. Hodnota nepromokavosti materiálu je vyšší než 5 000 mm.
Ochrana dokladů a osobních věcí
Vnitřní kapsa se zapínáním na zip umožňuje bezpečné uzavření dokladů a ostatních osobních věcí.
Kapuce
Kapuci lze snadno složit do kapsičky v límci. Pro lepší ochranu před nepříznivým počasím je kapuce vybavena pružnou šňůrkou s očky fungujícími jako brzdičky.
Konce rukávů s pásky na suchý zip
Pružné rukávy jsou opatřeny pásky na suchý zip. Díky nim lze konce rukávů stáhnout a tím zabránit pronikání chladného vzduchu a vody pod bundu.
Kapsy na ruce
Dvě velké hřejivé kapsy se zipem ochrání vaše ruce, případně i vaše osobní věci, před větrem a deštěm. Vaše ruce v kapsách zahřeje fleecová podšívka.
Zapínání bundy
Přední zip a zipy kapes jsou vyrobeny ze vstřikovaného plastu, a díky speciálnímu tvaru zubů jsou odolné vůči oxidaci solí. Zip je chráněn vnější a vnitřní légou, které zaručují jeho optimální nepromokavost.
Podšívka
Celá bunda je opatřena lehkou a pohodlnou vatovou podšívkou. Poskytuje tepelnou izolaci s indexem clo ve výši 1,92 bodu.
Co je to prodyšnost látky a hodnota RET?
Prodyšnost je schopnost materiálu odvádět tělesnou vlhkost (pot) od těla. Je měřena pomocí ukazatele Resistance Evaporative Transfer (dle normy ISO 11092). RET je jednotka odporu materiálu vůči odpařování vlhkosti. Čím je hodnota nižší, tím je látka prodyšnější. RET mezi 6 a 9: mimořádně prodyšný materiál; RET 10 až 13: velmi prodyšný materiál; RET 14 až 17: prodyšný materiál; RET 14 až 17: prodyšný materiál; RET 18 až 20: málo prodyšný materiál; RET 20 a více: neprodyšný materiál.
Jak probíhá test nepromokavosti?
Testy nepromokavosti se provádí v dešťové komoře, kde lze simulovat různé meteorologické podmínky. Všechny naše výrobky prošly testy ověřujícími jejich 100% nepromokavost. Po dobu 4 hodin byly vystaveny dešti o síle od 100 l/hod/m² do 450 l/hod/m².
Vodoodpudivost materiálu
Vodoodpudivosti je dosaženo pomocí speciální úpravy vnější strany materiálu. Díky ní voda po látce stéká a nevsakuje se. Materiál tak nenasákne vodu a zůstává hřejivý, prodyšný a lehký. Vodoodpudivost je nutné pravidelně obnovovat. Vhodné prostředky jsou k dostání v našich prodejnách.
Proč je důležitá větruodolnost?
Během sportovní aktivity, ale i ve chvílích odpočinku, je velice důležité chránit své tělo před ochlazením větrem. Dle modelu „Windchill“, který měří tzv. pocitovou teplotu ve větru a zimě: při teplotě 5 °C a větru o síle 30 km/h pociťujeme teplotu odpovídající 0 °C. Při teplotě vzduchu 0 °C a větru o síle 30 km/h, pociťujeme teplotu -7 °C. Tato bunda vás před chladivými účinky větru ochrání.
Co je index clo?
Clo je stupnice používaná k měření tepelně izolačních vlastností bundy. Během testů je materiál vystaven teplotám blízkým teplotě těla a řízené vnější teplotě. Index clo vyjadřuje schopnost bundy uchovat tělesné teplo uvnitř oděvu. Čím je index vyšší, tím lépe materiál uchová produkované tělesné teplo.
Známka pro srovnání dopadů na životní prostředí
Dopad výrobku na životní prostředí je vypočten na základě srovnání životního cyklu výrobku a dalších ukazatelů. Na základě těchto údajů je výrobku udělena známka ABCDE, která vám napomáhá zorientovat se v tom, který výrobek je nejšetrnější k životnímu prostředí (trička, kalhoty, batohy atd.). Decathlon se dobrovolně zapojuje do této iniciativy a tím přispívá k ochraně životního prostředí. Více na: https://youtu.be/8t63KkRwn_8 sustainability.decathlon.com.
HAUT DE PAGE