Pánský krátký surfařský neopren 900 o síle 2 mm modrý

Réf :
8329482
Product plus point
Surfujte bez ohledu na čas! Díky zipu na hrudi neopren poskytuje větší volnost pohybu.
1 999,00 Kč*

výhody pro uživatele

Snadné oblékání
Zip a klopa na hrudi.
Volnost pohybu
Ultra pružný neopren. Ergonomický střih. Rozepnutím zipu na hrudi uvolníte záda.
Vodotěsnost
Síla 2 mm. Lepené a šité švy. Zip na hrudi. Stažení límce. Musí přiléhat.
Nižší podráždění pokožky
Díly v podpaží omezují tření. Hebký límec s dvojí vrstvou látky.
Držení na těle
Konce rukávů a stehen jsou z rubové strany opatřeny silikonovými pásky.

VLASTNOSTI

Composition
Pěna : 100.0% neopren Podšívka : 100.0% polyamid
Tests
Vyvinuto a testováno ve francouzském městě Hendaye. Kvalita a odolnost materiálů byla laboratorně testována.
Vyrobeno pro
intenzivní surfování či bodyboarding ve vodách o teplotě nad 20 °C. Doba pobytu ve vodě: do 3 hod.
záruka
2 years

RADY

Návod na údržbu
Oplachujte čistou vodou, sušte na dobře odvětraném místě. Nesušte na přímém slunci.
Storage advice
Skladujte na suchém a větraném místě mimo dosah zdrojů tepla. Nesušte na slunci, prodloužíte tak životnost výrobku. Neperte v pračce.
Use restriction
Do vod o teplotě 20 až 25 °C. Doba pobytu ve vodě do 3 hod.

DALŠÍ INFORMACE

Výběr neoprenu (1. část)
Prvním kritériem pro výběr surfařského neoprenu je teplota vody. Teplota vody se liší dle místa a ročního období. Vždy se proto ujistěte, že se teplota vody na místě, kde hodláte surfovat, pohybuje v uváděném teplotním rozmezí: teplé vody = nad 20 °C. Mírně teplé vody = 17 až 22 °C. Chladné vody = 12 až 17 °C. Velmi chladné vody = 7 až 12 °C. Pro zjištění teploty na daném místě se podívejte na stránky seatemperature.org.
Výběr neoprenu (2. část)
Druhým kritériem je doba pobytu ve vodě (či na vodě). Pokud sportujete méně než 1 hodinu, jsou pro vás vhodné modely 100. Sportujete-li až 2 hodiny, volte raději modely 500, a v případě 3hodinového sportování modely 900. Oproti modelům 100 jsou modely 500 hřejivější (+ lépe těsní), snižují únavu (poskytují větší volnost pohybu) a brání podráždění kůže. Totéž platí pro modely 900 ve srovnání s modely 500. Poznámka: modely 900 se navíc snadno oblékají.
Výběr velikosti
Pro plné využití vlastností neoprenu je nezbytné zvolit správnou velikost. Surfařský neopren musí těsně přiléhat k tělu, nikde se nesmí krabatit. Při zkoušení je normální, cítíte-li se v neoprenu sevření, po namočení tento pocit zmizí. Příliš volný neopren se bude na těle krabatit, může vám podráždit pokožku a navíc se sníží jeho izolační vlastnosti (vniká pod něj voda). Proto si neopren před koupí vždy vyzkoušejte!
Jak funguje neopren?
Materiál udržuje tenkou vrstvu vody u těla. Zadržená voda se pod neoprenem ohříváa zahřeje vaše tělo. Kombinéza tak tvoří spolu s malou vrstvičkou vody pod neoprenem tepelně izolační vrstvu.
Materiály
Kombinézy Tribord 900 jsou vyrobeny z ultra pružného 100% neoprenu, který zajišťuje výbornou tepelnou izolaci. Neopren je potažený syntetickou textilií odolnou vůči roztrhnutí a prodření. Síla neoprenu: 2 mm. Neopren je vyroben z elastomerové pěny s uzavřenými buňkami (polychloropren), které obsahují bublinky dusíku s izolačními vlastnostmi. Pružnost kombinéz řady 900 zajišťuje vysoce pružná pěna a textilie.
Límec
Provedení límce snižuje riziko podráždění kůže. V závislosti na citlivosti své pokožky můžete pod neoprenem rovněž nosit top či tričko do vody. Při dlouhém nošení neoprenu se také doporučuje místa, kde dochází k největšímu tření (krk, podpaží), namazat mastným krémem (nebo např. vazelínou).
Maximální volnost pohybu
Pánské kombinézy řady 900 značky Tribord jsou speciálně tvarovány a vyrobeny z materiálů umožňujících snadný pohyb ve vodě a naprostou volnost pohybu. Celá kombinéza je z velmi pružného neoprenu. Všechny švy jsou pružné.
Nepropustné spoje
Vodotěsnost a odolnost výrobku zajišťují šité a lepené švy. Při prošívání vlákno neprochází skrz celý materiál, takže voda přes švy do neoprenu nemůže pronikat. Bezešvý rub navíc zabraňuje podráždění pokožky. V namáhaných místech je neopren zesílený, takže je díky tomu nejen pohodlnější, ale také odolnější vůči oděru.
Zapínání
Zip na hrudi poskytuje pohodlí a zajišťuje lepší nepropustnost než klasický zip na zádech. Jezdec z nerezového kovu je odolný vůči slané vodě.
Kapsička na klíče
Na předním díle pod zipem se nachází kapsička na klíče.
Stabilita při použití
Aby kombinéza při sportu co nejlépe držela, jsou konce rukávů a nohavic opatřeny silikonovými pásky.
Zůstaňte v teple díky hřejivým doplňkům! Úbor volte dle teploty vody
Při pobytu ve vodě až polovina tělesného tepla odchází přes končetiny (ruce, nohy, ale i hlavu). Proto je vhodné nosit následující doplňky: - v teplých a mírně teplých vodách (> 17 °C) => nízké neoprenové ponožky; - v chladných vodách (12 až 17 °C) => vysoké ponožky (neoprenovou obuv) a rukavice; - ve velmi chladných vodách (7 až 12 °C) => vysoké ponožky (obuv), rukavice, kuklu a top s kuklou. Kompletní nabídku neoprenových výrobků naleznete na stránkách decathlon.cz.
Víceúčelová kombinéza
Naše kombinézy byly vyvinuty tak, aby vyhověly požadavkům těch nejnáročnějších surfařů. Při vývoji jsme dbali na to, aby bylo možné kombinézy využít i na další sporty (kitesurf, windsurfing, wakeboard, vodní lyže, dynamickou chůzi u břehu či SUP).
HAUT DE PAGE