EASYBREATH® - Nejčastější otázky (FAQ)

(10)

1. Na co je třeba při používání masky Easybreath® dávat pozor?

Na jedinou věc: PÍSEK.
- Stejně jako sluneční brýle, ani maska Easybreath® by se neměla dostat do kontaktu s pískem, který by mohl poškrábat zorník masky. - Je-li maska od písku, nesnažte se na ni šnorchl nasadit násilím. Nejprve šnorchl i masku opláchněte a poté šnorchl na masku nasaďte. - Písek může také zablokovat plovák, který se nachází v dýchací trubici. Abyste jej odstranili, důkladně šnorchl vypláchněte nebo plovák uvolněte pomocí klíče, který prostrčíte větracími otvory v zadní části trubice, a poté šnorchl vypláchněte, abyste odstranili všechen písek. Aby si maska Easybreath® zachovala po dlouhou dobu všechny funkční vlastnosti, po každém týdnu používání ji ručně omývejte prostředkem na nádobí a skladujte ji v původním síťovinovém obalu.

 

2. Proč existují dvě velikosti pro dospělé?

Maska EASYBREATH® je pro dospělé v současnosti dostupná ve dvou velikostech, které by měly vyhovovat 90 % světové populace mužů a žen:
- menší velikost je určena zejména ženám a mladistvým: S/M

- M/L

- větší velikost je určena zejména mužům: L/XL

3. Jak vybrat velikost masky Easybreath®?

Nejlepší je vyzkoušet si všechny tři velikosti přímo v prodejně. Pokud po utažení masky na obličeji nezůstává žádné volné místo mezi bradou a silikonovým těsněním masky, našli jste svou velikost.

 

Pokud nemáte možnost navštívit prodejnu a raději si chcete objednat masku EASYBREATH® přes internet (www.decathlon.cz), velikost vybírejte takto:
Jak vybrat velikost masky na šnorchlování Easybreath 

Zavřete ústa a změřte vzdálenost od kořene nosu k nejspodnějšímu místu brady:Pokud jste naměřili méně než 10 cm (3,9"), zvolte velikost XS

Pokud jste naměřili méně než 12 cm (4,8"), zvolte velikost S/M

 M/L mezin mezi 12(4,8") a 13(5,1")

Pokud jste naměřili více než 12 cm (4,8"), zvolte velikost L/XL

Jakmile masku Easybreath obdržíte, nasaďte si ji a ověřte, zda nemáte volné místo mezi těsněním masky a bradou. (podívejte se na video níže)

4. Čím to je, že moje maska Easybreath® není vodotěsná?

Vniknutí vody do masky může mít více příčin: - Nejčastější je špatný výběr velikosti. Maska Easybreath® je pro dospělé dostupná ve dvou velikostech. Velikost S/M je vhodná pro úzké obličeje (80 % žen) a velikost L/XL je vhodná pro širší obličeje. Podívejte se na oddíl věnovaný výběru správné velikosti.
- Pánové pozor, značné vnikání vody mohou způsobit i vousy, brání totiž dokonalému přilnutí silikonového těsnění masky na pokožku. - Máte-li dlouhé vlasy, vždy se ujistěte, že se nedostaly mezi masku a váš obličej.

5. Co mám dělat, když je plovák ve šnorchlu zablokovaný?

Abyste zajistili dlouhou životnost a funkčnost masky Easybreath®, nepokládejte ji na písek. Pokud je plovák ve šnorchlu zablokovaný, je to bezpochyby tím, že se mezi něj a stěnu trubice dostal písek.

Pro uvolnění plováku použijte klíč, který prostrčíte odvětrávacími otvory šnorchlu. Po uvolnění plováku celý šnorchl vypláchněte vodou, abyste odstranili všechen písek. Podívejte se na instruktážní video dole na stránce.

6. Proč je občas přívod vzduchu přerušen?

Pokud je přívod vzduchu občas přerušen, je to způsobeno buď tím, že jste příliš předklonili hlavu a celý šnorchl se ponořil, nebo se přes vás převalila vlna. Systém dry top masky Easybreath® splnil svou roli a zabránil průniku vody do šnorchlu. Šnorchl byl úplně ponořen, takže plovák vystoupal až nahoru a dýchací trubici uzavřel. Pokud byste se takto předklonili pod vodu s klasickým šnorchlem, protekla by jím vám do úst voda. Je pravda, že všechny testující osoby byly napoprvé velmi překvapeny.

7. Jak správně nasadit šnorchl na masku Easybreath®?

Pokud se vám nedaří šnorchl na masku nasadit, znamená to, že se do spoje, těsnění nebo šnorchlu dostal písek. Aby spoj mezi šnorchlem a maskou zaručoval dokonalou vodotěsnost, musí být spojení těchto dvou částí na milimetry přesné. V případě, že nasazení brání písek, nesnažte se šnorchl nasadit násilím. Důkladně opláchněte šnorchl i masku, ověřte, že nikde nezůstala zrnka písku, a poté zkuste šnorchl na masku znovu nasadit.

8. Proč při dýchání slyším lehké hučení?

Aby maska bránila zamlžování zorníku a vnikání vody do šnorchlu, je vybavena několika ventily. Když v masce dýcháte, některé ventily se otevírají a jiné zavírají. Proto je zvuk vašeho dechu lehce znásoben. Jde o stejný jev jako při použití regulátoru tlaku při potápění s přístrojem.
Uvolněte se, dýchejte přirozeně nosem a nerušeně vychutnávejte krásy podmořského světa.

9. Proč při ponoru nabírám do šnorchlu vodu?

Systém Dry top jsme vyvinuli především proto, abychom zabránili vniknutí vody do šnorchlu, když se osoba pod vodou příliš předkloní nebo když se přes ni převalí vlna. V takových situacích by měl člověk s klasickým šnorchlem pravděpodobně ústa plná vody. Tomu jsme chtěli zamezit. Systém Dry top stop však funguje pouze, když je šnorchl a plovák uvnitř šnorchlu ve vertikální poloze. Když provádíte klasický ponor, tak se šnorchl v okamžiku ponoření nachází v horizontální poloze, a může tedy dojít k vniknutí malého množství vody.

10. Proč není možné masku Easybreath® používat pro potápění?

Maska Easybreath® byla navržena na šnorchlování u hladiny. Potápět se s maskou do větších hloubek není možné z několika důvodů:
1) Systém Dry top není v okamžiku ponoru kvůli horizontální poloze šnorchlu funkční. 2) Objem vzduchu zadržovaného v masce Easybreath® je mnohem větší než objem vzduchu zadržovaného v klasických maskách. Proto již 1 m pod hladinou začíná maska na obličej působit velmi nepříjemný tlak. 3) Při potápění je nezbytné provádět dekompresi, tzn. zacpat si nos a zlehka vydechovat, jako když člověk smrká, aby se vyrovnal tlak v uších a nedošlo k poškození ušních bubínků. S maskou Easybreath® není možné provádět dekompresi, protože si není možné zacpat nos.

11. Vadí při použití masky vousy?

Ano. Vodotěsnost masky je zaručena těsným přilnutím silikonového těsnění masky na pokožku. Stejně jako u klasických masek, i v případě masky Easybreath® vytvářejí vousy miniaturní mezery, skrze něž může pronikat voda.

12. Proč se maska zamlžuje?

Exkluzivní systém chránící proti zamlžování odvětráváním optimálně funguje ve vodě o teplotě 18 °C a vyšší. Po každém týdnu používání je nezbytné masku ručně umýt prostředkem na nádobí. Vlivem slané vody a povětrnostních vlivů totiž dochází na zorníku k usazování nečistot, na nichž se pak drží vlhkost.

13. K čemu slouží ventil za bílým krytem v dolní části masky?

Tento ventil umožňuje odvod vody, která do masky pronikla, aniž byste si ji museli sundávat. Pokud je v masce malé množství vody, zvedněte hlavu a voda přirozeně odteče tímto ventilem.

14. Proč pásek na masce nelze víc utáhnout?

Pokud není možné pásek více utáhnout znamená to, že není provlečen malým pružným poutkem, které je na něm navlečené. Podívejte se na instruktážní video dole na stránce.

15. Proč je maska tak objemná?

Maska Easybreath® musí krýt celý obličej, aby mohla splnit, co slibuje: Zorné pole v úhlu 180° a přirozené dýchání pod vodou jako na souši. Dalším důvodem je to, že maska Easybreath® odpovídá řadě norem, včetně norem pro šnorchly a dýchací pomůcky. Rozměry šnorchlu a bílého kroužku odpovídají těmto předpisům (norma EN 1972).

16. Proč není šnorchl masky Easybreath® delší?

Navzdory tomu, co si mnoho lidí myslí, šnorchl masky Easybreath® vystupuje nad hladinu výše než klasický šnorchl. Klasický šnorchl se jeví delší, protože vede od úst a ne od temene hlavy jako šnorchl masky Easybreath®.
Vyzkoušejte si dýchat přes šnorchl a poté přes zahradní hadici. Zjistíte, že čím je trubice delší, tím obtížněji se jejím prostřednictvím dýchá.
Aby šnorchl splňoval platné normy, není možné jeho délku prodloužit.

17. Kdy bude k dispozici dětská velikost (velikost XS)?

Dětská velikost bude k dispozici od června 2015.

18. Proč se maska Easybreath® nemůže používat pro plavecké tréninky?

Stejně jako běh je mnohem namáhavější než chůze, i při plavání člověk vyvíjí námahu nesrovnatelnou se šnorchlováním. Při plaveckém tréninku potřebuje vaše tělo velké množství kyslíku, který si zajišťuje intenzivním dýcháním ústy. Za těchto okolností by bylo dýchání s nasazenou maskou Easybreath® velmi nepříjemné.

19. Jak dlouho vydrží zásoba vzduchu v masce Easybreath®?

Maska Easybreath® neobsahuje žádnou zásobu vzduchu. Vzduch obsažený v masce nestačí pro nadechnutí, dýchá se prostřednictvím šnorchlu.

20. Jak si správně nasadit masku Easybreath® ve velikostech XS a S/M?

Při nasazování masky ve velikostech XS a S/M, je třeba nejdříve do masky vložit bradu.

Tyto otázky a odpovědi jsme připravili na základě zpětné vazby od uživatelů masky Easybreath. Pokud máte další komentáře či dotazy, o které se chcete podělit a obohatit tak naše otázky a odpovědi, neváhejte nám napsat.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vote
HAUT DE PAGE