Kam při surfování uložit klíče od auta?

(4)

Jste převlečení a chystáte se vrhnout do vln, ale narazíte na problém: Kam dát klíče od auta? Existuje několik způsobů, jak jej vyřešit, a každý vyhovuje jiné povaze.

Pokud jste velmi opatrní, nezvolíte stejné řešení jako lidé bezstarostní.

Roli hraje také to, jaký typ klíčů vlastníte.

 

Tlumič: jednoduché, ale nebezpečné

V úvahu samozřejmě připadá schovat klíče na tlumič za kolo auta či pod blatník. I když je toto řešení vhodné pro všechny typy klíčů, nedoporučujeme jej, protože většina zlodějů tyto úkryty zná.

 

Kam při surfování uložit nečipové klíče?

V případě těchto klíčů zřejmě nebudete mít s řešením problém – vzhledem k tomu, že nejsou elektronické, můžete si je s sebou vzít do vody.

 

Kapsa na klíč:

Většina neoprenových kombinéz bývá vybavena kapsičkou na klíč, často ji najdete i na leashi. Klíč nejprve připněte k bezpečnostní gumičce a poté jej zapněte do kapsy, abyste měli jistotu, že jej neztratíte.

Klíč máte stále u sebe a víte, že vaše věci jsou v autě v bezpečí. Nic vám tedy nekazí požitek z jízdy. Pokud vlastníte čipový klíč, musíte však hledat jiné řešení.

 

kapsa-na-klíč-kombinéza-surf

 

Klíč na šňůrce kolem krku:

Navlékněte klíč na provázek či tkaničku a pověste si jej kolem krku. Schovejte jej pod kombinézu a můžete si být jisti, že ho neztratíte.

Bohužel ani tento způsob nemůžete využít s čipovým klíčem.

 

Kam při surfování uložit čipové klíče ?

Je zřejmé, že čipové klíče si s sebou do vody vzít nemůžete.

Vodotěsná kapsička:

Tento trik jsme odkoukali od vyznavačů kitesurfingu a jachtingu: klíč uložte do vodotěsné kapsičky, zavěste si ji kolem krku a schovejte ji pod kombinézu, pro případ, že by šňůrka přetrhla.

 

vodotěsná-kapsička-na-klíč

 

Na pláži:

Na pláži musíte být především nenápadní: klíč nechte v batohu či tašce spolu s ostatními plážovými věcmi a vedle roztáhněte plážovou osušku. Případní nenechavci si budou myslet, že si někdo jen odskočil rychle se osvěžit do moře a brzy se na svou osušku vrátí.

Tuto metodu doporučujeme jen pro období vrcholící sezóny nebo na pláži, která je plná lidí.

 

V přírodě:

V přírodě máte nekonečně mnoho možností, kam klíč schovat: pod strom, do křoví, do písku, pod kámen... Vždy si však dané místo označte, nejlépe nějakým pevným předmětem.

Pokud si místo hodláte označit například jen listem, ujistěte se, že jej vítr nemůže odfouknout. Chytré označení místa oceníte zvláště v případě, kdy se surfování protáhne až do setmění.

 

Kódový zámek na klíč:

Kódový zámek na klíč umožňuje uložit klíč dovnitř bezpečnostní schránky chráněné kódem, kterou potom zavěsíte na kliku či na jakékoli jiné vhodné místo na autě.

Případným zlodějům tím ovšem sdělujete, že uvnitř se nachází klíč od auta. Pokud jste velmi ostražití, zavěste proto schránku mimo auto, například na nějaký blízký plot. 

 

kódový-zámek-na-klíč
 

A jaký je váš tip, kam při surfování uložit klíče?

Podělte se s námi o své zkušenosti!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vote
HAUT DE PAGE