Surfařské 3mm neoprenové ponožky

Réf :
8044063
Product plus point
Ponožky z pružného 3mm neoprénu pro hřejivost i pocit bosých nohou. Vhodné na surf o bodyboard. Nepropustné švy.
389,00 Kč*

výhody pro uživatele

Ochrana před chladem
Neopren o síle 3 mm. Šité a lepené spoje. Vyšší svršek. Do teplot 12 až 17 °C.
Citlivost
Ultra tenká podešev umožňuje optimální kontakt se surfem.
Protiskluzové vlastnosti
Podešev z polyuretanu se vzorkem.
Vodotěsnost
Šité a lepené spoje.

VLASTNOSTI

Tloušťka
2 mm.
Composition
Neoprenový svršek, chodidlo z polyuretanu Tatex.
Tests
Vyvinuto a testováno ve francouzském městě Hendaye. Kvalita a odolnost materiálů byla laboratorně testována.
Vyrobeno pro
příležitostné surfování a bodyboarding ve vodách od 12 °C do 17 °C. Doba pobytu ve vodě: až 1 hodina.
záruka
2 years

RADY

Návod na údržbu
Po použití opláchněte čistou vodou, nesušte na slunci.
Storage advice
Skladujte na suchém a větraném místě mimo dosah zdrojů tepla. Nenechávejte vyschnout na přímém slunci, prodloužíte tak životnost materiálu. Neperte v pračce.
Use restriction
Ideální do vod mezi 12 °C a 17 °C. Až na hodinové sportování.

DALŠÍ INFORMACE

Zůstaňte v teple díky hřejivým výrobkům. Příslušenství odpovídá vždy určité teplotě vody.
Při pobytu ve vodě dochází k ochlazování těla přes končetiny. Dochází k uvolnění až poloviny tělesného tepla. Proto doporučujeme kombinézu doplnit o následující výrobky: - v teplých a vlažných vodách (> 17 °C) => nízké neoprenové ponožky. - ve studených vodách (12 až 17 °C): rukavice a vyšší obuv. - ve velmi studených vodách (7 až -12 °C): vysokou obuv, rukavice, top i kuklu,... Více na decathlon.fr.
Jak si správně vybrat kombinézu?
Základním kritériem při výběru kombinézy je teplota vody. Ta se liší v závislosti na místě i ročním období. Proto se vždy přesvědčete, že teplota vody v místě surfování odpovídá jedné z následujících hodnot: teplá voda nad 20 °C, vlažná voda od 17 do 22 °C, studená voda od 12 do 17 °C, velmi studená voda od 7 do 12 °C. Pro zjištění těchto hodnot se podívejte na stránky seatemperature.org.
Jak si správně vybrat velikost
Aby zajistily tepelnou izolaci, měly by surfařské ponožky nohy obepnout. Proto je běžné, že jsou při zkoušení trochu těsné. Těsné ponožky ale zajišťují lepší zpevnění chodidla a při sportu nezvětší objem.
Jak hřeje neopren?
Materiál udržuje tenkou vrstvu vody u těla. Zadržená voda se pod neoprenem ohříváa zahřeje vaše tělo. Kombinéza tak tvoří spolu s malou vrstvičkou vody pod neoprenem tepelně izolační vrstvu.
Materiály
Ponožky o 3 mm jsou vyrobeny z neoprénu, který zajišťuje skvělou tepelnou izolaci. Neopren je potažený syntetickou textilií odolnou vůči roztrhnutí a prodření. Síla neoprenu: 3 mm. Neopren je vyroben z elastomerové pěny s uzavřenými buňkami (polychloropren), které obsahují bublinky dusíku s izolačními vlastnostmi. Tepelná izolace materiálů je ověřena a potvrzena testy.
Tenká podešev
Tenká a pružná podešev z polyuretanu zajišťuje lepší kontakt chodidel se surfem. Proto není vhodná na delší chůzi: pro delší chůzi zvolte 3mm neoprénovou obuv.
Nepropustné spoje
Vodotěsnost a odolnost výrobku zajišťují šité a lepené švy. Při prošívání vlákno neprochází skrz celý neopren, takže voda neproniká přes švy do kombinézy. Bezešvý rub navíc zabraňuje podráždění pokožky. V namáhaných místech je neopren zesílený, takže je díky tomu nejen pohodlnější, ale také odolnější vůči oděru.
Univerzální využití
Ponožky a obuv byly vyvinuty tak, aby vyhověly požadavkům těch nejnáročnějších surfařů. Zároveň jsou však tyto výrobky vhodné i na další vodní sporty (kitesurfing, windsurfing, wakeboard, vodní lyže, dynamickou chůzi podél břehu či SUP). Ponožky nejsou určené na windsurfing.
Vyberte si i odpovídající kombinézu!
Modely kombinéz v naší nabídce jsou navíc rozděleny dle teploty vody: do teplých, vlažných a studených vod. Naše kombinézy byly vyvinuty tak, aby vyhověly požadavkům těch nejnáročnějších surfařů. Při vývoji jsme dbali na to, aby bylo možné kombinézy využít i na další sporty (kitesurf, windsurfing, wakeboard, vodní lyže, dynamickou chůzi u břehu či SUP). Na stránkách decathlon.cz naleznete celou nabídku kombinéz.
HAUT DE PAGE