Tanguy de Lamotte

Tanguy de Lamotte

 

Tanguy je v první řadě je návrhář a konstruktér lodí, až poté kapitán, a sám na tuto trojí odbornost klade velký důraz. S plachetnicemi se seznámil v dětství, když trávil prázdniny na bretaňském pobřeží. V 15 letech se účastnil poháru středních škol a roku 1997 se po maturitě vydal na studia námořní architektury do anglického Southamptonu, kde se setkal s lidmi, kteří měli na jeho budoucí směřování zásadní vliv. Co měli společného Ellen Mac Arthur, Brian Thompson a Nick Moloney? Fascinaci transatlantickým sólovým závodem Mini Transat. Tanguy jim pomáhal s přípravou lodí na tento legendární závod a tajně přitom doufal, že jednoho dne si sám navrhne a postaví plachetnici třídy Mini 6.50 a přepluje na ní Atlantik.

Tento sen se mu splnil v roce 2002, když navrhl a postavil vlastní loď, a v roce 2005, kdy s ní v rámci závodu Mini Transat skončil na sedmém místě. Vždy jej zajímala kompletní technická stránka jachtařského sportu, včetně navrhování lodí.

Proto začal spolupracovat s architektonickou kanceláří Simona Rogerse, v níž vytvořil návrh své plachetnice třídy Class40. S touto lodí poté dosahoval vynikajících výsledků, například v prvním ročníku závodu Solidaire du Chocolat roku 2009.

V roce 2010 se zúčastnil závodu Route du Rhum, v němž skončil na 14. místě, a roku 2011 zaznamenal vítězství v závodech Rolex Fastnet Race a Normandy Channel Race (v posádce se Sébastienem Audiganem).

Roku 2012 mu partnerství s nadačním fondem Initiative-coeur a nadací "Mécénat Chirurgie cardiaque" (Tanguy tuto nadaci, která zprostředkovává nemocným dětem operace srdce ve Francii, dlouhodobě podporuje) umožnilo účast na nejlegendárnějším jachtařském závodu Vendée Globe. Tato sólová plavba kolem světa, při níž není možné využít žádných zastávek ani asistence zvenčí, bývá nazývána "jachtařským Everestem".

Spolupráce s Tanguym na tomto dobrodružství byla pro týmy Tribord velkou výzvou a úžasným zážitkem. Značka Tribord Tanguymu poskytla na cestu kolem světa kompletní vybavení, zejména novou kolekci oděvů pro plavbu na širém moři, a Tanguy je v extrémně náročných podmínkách tříměsíční nepřerušované plavby otestoval až na samou hranici jejich použití. Po svém návratu se s návrhářskými týmy podělil o své zkušenosti, aby tak přispěl ke zdokonalení celé řady našich výrobků na jachting.

HAUT DE PAGE